obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Jak przebiega budowa obwodnicy Kościerzyny?


Postep robot - obwodnica Koscierzyny

Kościerzyna to niewielkie miasteczko zamieszkiwane przez nieco ponad 23 tysiące mieszkańców. Niemniej jednak Kościerzyna znajduje się praktycznie w samym sercu Kaszub, a to z kolei oznacza, że miasteczko borykało się z ogromnym natężeniem ruchu, które znacznie utrudniało codzienne życie mieszkańców. Z tego też powodu władze miasta podjęły wyjątkowo odpowiedzialną decyzję odnoście budowy obwodnicy Kościerzyny. Choć decyzja ta spotkała się z ogromną ilością kontrowersji i nie tylko, to jednak w dużej mierze została zaaprobowana. Jednak postęp robót- obwodnica Kościerzyny- co warto o tym wiedzieć?

Rozpoczęcie prac na obwodnicy Kościerzyny

Prace nad rozpoczęciem budowy obwodnicy Kościerzyny tak naprawdę rozpoczęły się już około 5 lat temu. Tak naprawdę droga ta na samym początku miała mieć około 8 kilometrów długości. Niemniej jednak rozpoczęcie prac nad budową obwodnicy Kościerzyny miało przede wszystkim znacznie ułatwić życie mieszkańcom, rowerzystom, a także i wszystkim firmom, które związane są z branżą transportową. Centrum miasta było zwykle mocno zakorkowane. Obecnie można powiedzieć, że postęp robót- obwodnica Kościerzyny powoli idzie do przodu, co pozwala z nadzieją spoglądać w przyszłość.

Kiedy zakończy się budowa obwodnicy Kościerzyny?

Postęp robót- obwodnica Kościerzyny rodzi jednak wiele pytań. Kiedy w końcu zakończy się praca nad tym praktycznie niezbyt wielkim odcinkiem drogi? Otóż początkowo w 2021 roku obwodnica ta miała zostać w całości oddana do użytku. Tak się jednak nie stało, jednocześnie wykonawcy gwarantują, że nastąpi to najwcześniej pod koniec bieżącego roku.

Prace na obwodnicy Kościerzyny w toku

Praca nad budową obwodnicy Kościerzyny tak naprawdę cały czas są w dość intensywnej fazie. Wykonawcy chcą bowiem dopracować i dopieścić każde, nawet najmniejsze szczegóły, by obwodnica Kościerzyny była najbardziej nowoczesną i bezpieczną drogą w północnej Polsce. Pozostaje więc nam wszystkim czekać jedynie na efekt końcowy i finalne zakończenie prac nad drogą.

obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Nieoficjalna strona poświęcona inwestycji "Obwodnica Kościerzyny"
Ubezpiecz samochód online z kalkulator OC

zapytanie@obwodnica-koscierzyny.pl