obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Rozpoczęto prace budowy obwodnicy Kościerzyny!


Dodał Webdev · 23-07-22 · Aktualności
Rozpoczecie prac budowy

Jakie są planowane prace?

Planowane prace drogowe obejmują budowę nowej obwodnicy (B) z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, dwiema rampami wjazdowymi i wyjazdowymi, dwoma rondami, dwoma mostami i dwoma przejściami podziemnymi. Nowa droga połączy istniejącą obwodnicę S8 Kościerzyna (A) z autostradą A2. Obwodnica S8 Kościerzyna jest głównym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy autostradą A2 a aglomeracją krakowską. Prace obejmą również przebudowę istniejącej drogi w Kościerzynie, która jest głównym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy autostradą A2 a obwodnicą S8 Kościerzyny. Nowa droga będzie przebiegać przez dwa przejazdy kolejowe, dwa przejazdy przez rzeki i dwa obszary rozsączania.

Kiedy rozpocznie się budowa?

Budowa nowej autostrady rozpocznie się wiosną 2018 roku, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2023 roku. Budowa obwodnicy Kościerzyny ma potrwać 22 miesiące.

Jak długo potrwa budowa?

Nowa autostrada ma służyć przez 50 lat. Po przewidywanej dacie zakończenia projektu, czyli w połowie 2023 roku, rozpocznie się dłuższy okres eksploatacji z warunkiem regularnego utrzymania i odnawiania. Należy jednak zauważyć, że przewidywany okres budowy jest dość długi i nieuchronnie wpłynie na płynność ruchu, co może spowodować zmniejszenie natężenia ruchu na pewien czas.

Jakie są oczekiwane korzyści?

Obwodnica poprawi płynność ruchu na autostradzie Kościerzyna i obwodnicy S8 Kościerzyna oraz umożliwi polskim władzom transportowym zwiększenie częstotliwości ruchu na tych drogach. Nowa autostrada zapewni płynniejszy ruch na autostradzie A2 i obwodnicy S8 Kościerzyna, w tym szybszy i bezpieczniejszy dojazd do i z autostrady A2. Nowa autostrada umożliwi także budowę nowych zjazdów i wjazdów, a także poszerzenie i przebudowę dróg.


obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Nieoficjalna strona poświęcona inwestycji "Obwodnica Kościerzyny"
Ubezpiecz samochód online z kalkulator OC

zapytanie@obwodnica-koscierzyny.pl