obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Uroczyste otwarcie obwodnicy Kościerzyny


Dodał Webdev · 23-05-22 · Aktualności
Otwarcie obwodnicy

Ważny projekt, Obwodnica Kościerzyna, skończony

29 maja 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie obwodnicy. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:15 rano poświęceniem nowo wybudowanej autostrady, następnie odbył się przejazd kontrolny z wcześniej wybranymi pojazdami, zakończony przemówieniami i koncertem popularnego współczesnego muzyka jazzowego Michała Urbaniaka. Nowa autostrada z Kościerzyny do Kocierzyna ma długość 10 km (6 mil).

Na jej budowę wydano ok. 30 mln zł. Budowa obwodnicy Kościerzyny rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku i trwała do maja 2018 roku. Jest ona częścią europejskiego projektu RoadNET, który obejmuje również inne autostrady i drogi w regionie, a także niektóre linie kolejowe. Po ukończeniu w 2021 roku skróci czas podróży między Kościerzyną a Kocierzyną do 1 godziny 30 minut w porównaniu z 3 godzinami 40 minutami obecnie. Ponadto obwodnica pozwoli odciążyć ruch w godzinach szczytu na drodze krajowej nr 4 przebiegającej przez Świdnik, Białą Podlaską i Lublin, skracając czas podróży o 50 minut w porównaniu z obecnymi warunkami.

Stan dróg i bezpieczeństwo

Główne cechy nowej autostrady to:

Korzyści wynikające z budowy obwodnicy Kościerzyny

Nowa autostrada skróci czas podróży między Kościerzyną a Kościerzyną do 1 godziny 30 minut w porównaniu z 3 godzinami 40 minutami obecnie. Ponadto obwodnica odciąży ruch w godzinach szczytu na drodze krajowej nr 4 przebiegającej przez Świdnik, Białą Podlaską i Lublin, skracając czas podróży o 50 minut w porównaniu z obecnymi warunkami.


obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Nieoficjalna strona poświęcona inwestycji "Obwodnica Kościerzyny"
Ubezpiecz samochód online z kalkulator OC

zapytanie@obwodnica-koscierzyny.pl