obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Zalety budowy obwodnicy Kościerzyny


Dodał Webdev · 27-07-22 · Aktualności
Jakie zalety dla mieszkancow Koscierzyny da budowa obwodnicy

Kościerzyna to jedno z niewielkich miast zlokalizowanych na malowniczych Kaszubach. Tak naprawdę choć miasteczko to liczy sobie nieco ponad 23 tysiące mieszkańców, to tak naprawdę daleko Kościerzynie do ideału spokojnego i sielankowego miasta. Przyczyniła się do tego przede wszystkim lokalizacja. Kościerzyna leży u zbiegu najważniejszych dróg, przez które codziennie przejeżdżają tysiące samochodów zarówno osobowych jak i dostawczych. Władze miasta podjęły więc decyzję o budowie obwodnicy. Jednak jakie zalety dla mieszkańców Kościerzyny da budowa obwodnicy?

Obwodnica Kościerzyny przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą zaletą budowy obwodnicy Kościerzyny jest fakt, że znacznie przyczyni się to do rozwoju gospodarczego miasta. Obwodnica poniekąd usprawni transport drogowy i import oraz eksport towarów z lokalnych firm. Dostawcy nie będą musieli już stać w korkach czy poszukiwać miejsca dostawy. Dzięki nowoczesnej obwodnicy dotrą szybko w wyznaczone miejsce i będą wstanie wykonywać o wiele więcej kursów w ciągu jednego dnia.

Obwodnica Kościerzyny poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Jakie zalety dla mieszkańców Kościerzyny da budowa obwodnicy? Otóż przede wszystkim poprawi to ich bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo rowerzystów, których przecież w mieście nie brakuje. Z centrum miasta znikną korki, a także duże samochody dostawcze. Dzięki temu zarówno piesi jak i rowerzyści będą mogli poczuć się w mieście o wiele bezpieczniej i bardziej komfortowo. Obwodnica znacznie także usprawni transport drogowy.

Obwodnica Kościerzyny usprawni komunikację w mieście

Budowa obwodnicy Kościerzyny przyczyni się do znacznego odciążenia centrum miasta, które w godzinach szczytu staje się praktycznie całkowicie nieprzejezdne. Dzięki obwodnicy zarówno mieszkańcy jak i komunikacja miejska będzie mogła jeździć bardziej punktualnie i bezpiecznie. Wynika więc jasno, że budowa obwodnicy Kościerzyny jest absolutnie wyższą koniecznością, która da wiele korzyści.


obwodnica-koscierzyny.pl

Obwodnica Koscierzyny

Nieoficjalna strona poświęcona inwestycji "Obwodnica Kościerzyny"
Ubezpiecz samochód online z kalkulator OC

zapytanie@obwodnica-koscierzyny.pl